Достапни линкови

Во Хаг продолжуваат судењата против Караџиќ и Харадинај


Во Хаг продолжува судењето на поранешниот претседател на Република Српска Радован Караџиќ обвинет за геноцид и воени злосторства во Босна и Херцеговина.Продолжуваат и судењата против Рамуш Харадинај за злосторства врз цивилите на Косово во 1998, како и на бившиот началник на Службата за државна безбедност на Србија Јовица Станишиќ за злосторства во Хрватска и БИХ.
XS
SM
MD
LG