Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево и топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со умерена локална облачност.Утринската температура ќе се движи од девет до 18, а дневната од 28 до 35 степени.Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 17, а дневнаата ќе се искачи до 33 степени.
XS
SM
MD
LG