Достапни линкови

Франција ќе и помага и на Сирија


Францускиот претседател Никола Саркози денеска изјави дека сирискиот претседател Башар Ал Асад направил непоправлива штета. Тој додаде дека Франција и нејзините сојузници ќе направат се што е можно за да се стави крај на кризата во земјата. Саркози во својот говор на конференцијата пред француските амбасадори изјави дека „властите во Дамаск грешат ако мислат дека се заштитени од луѓето“.
XS
SM
MD
LG