Достапни линкови

Уапсени осомничени за нападите врз седиштето на ОН во Нигерија


Нападот на седиштетото на ОН во Нигерија
Нигериската разузнавачки служби соопштија дека уапсиле двајца осомничени за бомабшките напади врз седиштето на Обединетите Нации во Абуџа при кои загинаа 23 луѓе. Во соопштението е наведено дека двајцата осмничени се припадници на радилкалан исламистичка група наречена Боко Харам. Групата неодамна ја презема одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG