Достапни линкови

Собранието во Словенија без претседател


Претседателот на словенечкото Собрание, Павел Гантар си поднесе неодповиклива оставка. Тој денеска ги извести претниците дека од утре престанива со претседавање на Парламентот. Пратениците во текот на наредната седница ќе треба да изберат нов претседател на Собранието.
XS
SM
MD
LG