Достапни линкови

Попоски во посета на Бугарија


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска e во посета на Бугарија каде ќе се сретне со неговиот колега Николај Младенов во Софија. За време на неговата дводневна посета предвидено е Поповски и Младенов да потпишат меморандиум за соработка во областа евроатлантската интеграција. Во соопштението од македонското министертво за надворешни работи е наведено дека на средбите ќе бидат разгледани иницијативи за унапредување на соработката на двете земји на регионален и мултилатерален план.
XS
SM
MD
LG