Достапни линкови

Сиријската армија и натаму активна против демонстрантите


Сиријските сили продолжуваат со акциите за задушување на анти-владините протести. Во градот Хама, со подршка на тенкови, биле пребарувани куќи, а се слушале и истрели. До новите насилства доаѓа откако вчера владините сили убиле 4-ца демонстранти во провинцијата Дера. Амнести интернешнел соопшти дека во последниве месеци значително бил зголем бројот на смртни случаи во сиријските затвори.
XS
SM
MD
LG