Достапни линкови

10-мина загинати во експлозија на бомба во Пакистан


Најмалку 10 лица загинале, а повеќемина биле повредени при експлозија на автомобил бомба во пакистанскиот град Квета. До експлозијата дошло во момент кога стотици луѓе, по молитвата, ја напуштале локалната џамија. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG