Достапни линкови

Судир на воени авиони над Литванија


Литванското министерство за одбрана соопшти дека француски авион во НАТО се судрил во воздух со литвански воен авион. По судирот литванскиот авион експлодирал, но двајцата пилоти претходно успеале да се исфрлaт од леталото. Францускиот авион успел да слета во воена база во северна Литванија.
XS
SM
MD
LG