Достапни линкови

НАСА: Вселенската станица би можело да биде евакуирана


Меѓународната вселенска станица
НАСА соопшти дека можеби ќе биде неопходно наесен привремено да биде евакуирана Меѓународната вселенска станица. Соопштението доаѓа откако Русија го одложи лансирањето на нејзината следна мисија на вселенската станица поради несреќата со всленскиот товарен брод при лансирањето во минатата недела. Според НАСА, со сето ова се загрозува безбедноста на екипажот на Вселенската станица.
XS
SM
MD
LG