Достапни линкови

Припадниците на исламската вероисповед го слават Рамазан Бајрам


Припадниците на исламската вероисповед денеска го слават Рамазан Бајрам. Македонскиот претседател Ѓорге Иванов по повод државниот празник упати честитка до поглаварот на Исламската верска заедница, Реис ул улема Хаџи Сулејман ефенди Реџепи, до Ријасетот на ИВЗ, како и до сите верници од исламска вероисповед во земјава. Празникот го честитаа и лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на ДПА, Мендух Тачи и на НДП, Руфи Османи.
XS
SM
MD
LG