Достапни линкови

Семејството на либискиот лидер Гадафи се наоѓа во Алжир


Либискиот лидер Моамер Гадафи
Сопругата и трите деца на либискиот лидер Моамер Гадафи отпатувале за Алжир. Според алжирското министерство за надворешни работи тие вчера со автомобил пристигнале во земјата и неделава ќе биде поднесено барање за нивна екстрадација.
Во меѓувреме бунтовниците соопштија дека Хамис, еден од синовите на Гадафи загинал во немирите во близина на Триполи на 27 август.
XS
SM
MD
LG