Достапни линкови

САД-сирискиот лидер Асад изолиран


Сирискиот лидер Башар ал Асад
САД соопштија дека сирискиот претседател Башар ал Асад смета дека неговата влада е се повеќе изолирана.
Потпаролот на Стејт Департментот, Викторија Нуланд изјави дека меѓународната заедница е во разговори да се прекине со насилството во земјата.
Претходно турскиот претседател Абдула Ѓул и Арапската лига побараа да се стави крај на насилството во Сирија.
XS
SM
MD
LG