Достапни линкови

Спасени 22 рудари во Кина


Дваесет и двајцата рудари во Кина кои недела дена беа затрупани под земја се спасени. Националната телевизија прикажа видео од излегувањето на рударите на површина, кои наводно биле во добра здравствена состојба. Надеж за спас на рударите се појави кога се слушнаа звуци од 300 метри долгата цевка, која беше поставена до дното за тие да можат да дишат свеж воздух.
XS
SM
MD
LG