Достапни линкови

Средба на министрите за надворешни работи на БиХ и Турција


Министерите за надворешни работи на БиХ и Турција, Свен Алкај и Ахмет Давутоглу при средбата во Сараево
Министрите за надворешни работи на БиХ и Турција, Свен Алкалај и Ахмет Давутоглу при средбата во Сараево истакнаа дека односите меѓу двете земји се одлични и без отворени прашања.
Алкајал го запозна Давутоглу со моментните политички прилики во неговата земја со статусот на евроатлантските интеграции и се заблагодари за поддршката на Турција за БиХ да стане полноправен член на НАТО.
XS
SM
MD
LG