Достапни линкови

Вечерва поскапува дизел горивото


Дизел горивото поскапува за 0,5 денари додека цената на безнинот останува иста, Во соопштениоте на регулаторната комисија е наведено дека зголемувањето се должи поради порастот на цената на нафтата на светскиот пазар и намалувањето на курсот на денарот во однос на доларот. Според одлуката на комисијата Еуродизелот од вечерва на полноќ ќе се продава по цена од 66 денари за литар, додека Еуросупер БС - 95 за 77 денари, Еуросупер БС - 98 за 78,50 денари за литар. И екстра лесното масло за домаќинство ќе поскапе за 0,50 ден. и ќе се продава за 54,50 денари,
XS
SM
MD
LG