Достапни линкови

Ајрин ја одложи за утре седницата на Советот за Безбедност за Косово


U.S. -- Manhattan and the Brooklyn Bridge are hit by Hurricane Irene, in New York, 28Aug2011
Седницата на Советот за безбедност на ОН, посветена на Косово, е одложена за утре, потврдено е од седиштето на светската организација.
Седницата беше предвидена за денеска, но поради проблемите во Њујорк, кои се појавија како последица на ураганот Ајрин, се покажа дека денеска нема услови за нејзино одржување.
На оваа седница ќе биде поднесен редовен тримесечен извештај на генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун за ситуацијата на Косово.
XS
SM
MD
LG