Достапни линкови

Либиецот осуден за напад на авион е пред умирање


Либиецот осуден за експлозијата во авион кој ја прелетувал Шкотска на пат кон Соединетите американски држави е на смртна постела во Триполи, јавија медиумите. Човек идентификуван како синот на извршителот на нападот во 1988 година за медумите изјави дека неговиот татко престанал да јаде и неретко запаѓа во кома. Шкотските власти пред неколку дена соопштија дека изгубиле контакт со Либиецот поради немирите во северноафриканската земја.
XS
SM
MD
LG