Достапни линкови

Обама: „Ајрин” слабее но се уште претставува ризик


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека тропската бура ”Ајрин” слабее но се уште претставува ризик на заедниците кои ќе ги зафати. Обама додаде дека јавноста се уште се соочувса со ризици од поплави и прекини во снабдувањето со електрична енергија. „Ајрин” од ураган се претвори во тропска бура на патот кон источниот брег на северноамериканскиот континент. Многу градови претрпеа помали штети од очекуваните.
XS
SM
MD
LG