Достапни линкови

Најмалку 28 загинати во бомбашки напад во Ирак


Најмалку 28 лица загинаа, меѓу кои и еден ирачки пратеник а десетици се повредени во напад на бомбаш самоубиец во најголемата сунитска џамија во Багдад.
Надлежните соопштија дека бомбашот ја активирал експлозивната направа за време на молитвите во неделата. Пратеникот Калид Ал Фахдави е меѓу убиените.
За сега никој нема превземено одговорност за нападот.
XS
SM
MD
LG