Достапни линкови

Палестински напаѓач ранил петмина во Тел Авив


Тел Авив
Палестински напаѓач ранил петмина израелски полицајци и цивили рано утрово во близина на ноќен клуб во Тел Авив. Напаѓачот удрил неколкумина со неговиот автомобил по што избодел уште неколкумина со нож. Деветнаесет годишникот бил повреден при апсењето и се наоѓа во болница.
XS
SM
MD
LG