Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево и топло, со појава на умерена локална облачност и ветер од североисточен правец. Температурите се за неколку степени пониски од минатонеделните. Утрово се измерени 16 степени целзиусови, додека во текот на денот температурите ќе се движат од 28 до 34 степени. Максималната дневна температура во Скопје ќе го достигне 32 степен.
XS
SM
MD
LG