Достапни линкови

Нападната база на НАТО во Авганистан


При напад на база на НАТО во Авганистан загинале најмалку 5 цивили, соопштија официјални претставници од базата. Во нападот учествувале тројца бомбаши самоубијци кои ги активирале бомбите во близина на базата. Одговорноста за нападот ја преземаа Талибанците.
XS
SM
MD
LG