Достапни линкови

Либиските бунтовници се откажаа од преговорите со силите на Гадафи


Либиските бунтовници се откажаа од преговорите со лијалните сили на Моамер Гадафи.„ Никогаш повеќе нема да преговараме со Гадафи, тоа сега е дел од минатото , изјави командантот на бунтовничката армија Салем Џерби за Ал Џезеира. Бунтовниците ги зазамеле положбите на 30 километри од родниот град на Гадафи Сирте. Откако престанаа преговорите се очекува да се водат жестоки битки во последното упориште на лојалните сили на Гадафи. Локацијата на Гадафи се уште е не позната и по шпекулациите дека тој побегнал во Алжир.
XS
SM
MD
LG