Достапни линкови

Потона брод со експлозив во близина на Јемен


Министертвото за одбрана во Јемен соопшти денеска дека при инцидент потонал брод за кој морнарицата се сомнева дека пренесувал експлозив. Шефот на морнарицата соопшти дека екипажот на бротон ги игнорирале повиците и предуоредувачките истрели за да застане за проверка и дека моранарицара биле , како што се вели во соопштението , принудени да пукаат дирекно во него, по што бродот потонал заедно со патниците.Инцидентот се случил во близина на провинцијта Абјуан, која се смета за упориште на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG