Достапни линкови

Давитоглу во посета на БиХ


Турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давитоглу денеска ќе ја посети Босна и Херцеговина. Давитоглу треба да се сретне со членовите на Претседништвото и партиските лидери. Тој својата балканска турнеја ја почна вчера во Приштина. Давитоглу го промовираше турскиот проект за стогодишнината од балаканските војни , наречен „ Од балканските војни до балканскиот мир“.
XS
SM
MD
LG