Достапни линкови

Либиските бунтовници бараат хуманитарна помош


Либискиот лидер на бунтовниците Мустафа Џалил денеска во Бенгази на прес конференција побара итна хуманитарна помош за Триполи. Тој побара хуманитарните организации медициснка помош и основни намирници. Претходно британската влада најави итна хуманитарна помош за луѓето погодени од конфликтoт во Либија. Новинските агенции постојно известуваат за број на жртви пронајдени н улици или во напуштени болници. Во една болница во во Триполи се пронајдени мртви тела во распаѓање на околу 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG