Достапни линкови

Во напуштена болница во Триполи пронајдени 200 леша


Libya -- Dead bodies lay outside the hospital in the Abu Salim district in Tripoli, 26Aug2011
Во болница во Триполи се пронајдени мртви тела во распаѓање на околу 200 луѓе, јавуваат новинските агенции. Според дел од фоторепортерите на агенциите станува збор за тела на лојалните подржувачи на режимот додека според дел од информациите кои ги пренесуваат агенциите станува збор за тела на жени и деца. Телата се пронајдени во напуштена болница во квартот Абу Салим, Триполи.
XS
SM
MD
LG