Достапни линкови

Владини службеници мета на Талибаците во Авганистан


16Jun2010
Најмалку 4 луѓе загинаа денеска при експлозија на автомобил бомба во авганистанската јужна провинција Хелманд. Властите соопштија дека дваесетина луѓе се ранети при експлозијата.Талибанците ја преземаа одговорбоста за овој напад. Автомолилот бил поставен пред Новата кабулска банка, каде војници и полицајци чекале ред за да подигнат плата.
XS
SM
MD
LG