Достапни линкови

Експлозија во Авганистан, најмалку 10 луѓе ранети


Авганистанската полиција соопшти дека најмалку 10 луѓе се ранети при експлозија на бомба денеска во Лашкар Гах, во провинцијата Хелманд. Во соопштението се вели дека бомбаш сaмоубиец ја активирал бомбата во близина на канцеларијата на гувернерот и на банката каде денеска голем дел од граѓаните треба да земат плата. Талибанските милитанти често ги таргетираат владините служебеници, за време на нивните напади во последниве 10 години.
XS
SM
MD
LG