Достапни линкови

Најмалку 4 загинати при експлозија пред џамија во Авганистан


Херат 26.08
Авганистанската полиција соопшти дека експлодирала бомба пред џамија во Фираб северо – западен Авганистан при што загинаа 4 лица, а ранети биле над десет луѓе.
Во бомбашки напад во Херат пак загинало едно лице а биле ранети неколку други.
Во одвоени инциденти настрадаа и неколку коалициони војници, соопштија НАТО и коалицијата предводена од САД.
XS
SM
MD
LG