Достапни линкови

Сирија - Илјадници лица и денеска на протести


Според активисти, сириските безбедносни сили убиле најмалку тројца демонстранти при денешните протести на ијладници луѓе во земјата против режимот на Башар ал Асад.
Две лица биле убиени во Деир Езор а едно лице во Нава. Вчера Русија и Кина го бојкотираа западниот предлог за санкции на ОН кон Сирија.
XS
SM
MD
LG