Достапни линкови

Во денешната експлозија во Нигерија имало жртви


Во денешната експлозија во седиштето на Обединетите нации во главниот град на Нигерија Абуџа имало загинати. Според очевидци, на кои се повикуваат агенциите, во седиштето на Светската организација налетал камион полн со експлозив и оти имало извесен број жртви. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот. Во Нигерија, како што потсетуваат агенциите, биле активни многу исламистички групи.
XS
SM
MD
LG