Достапни линкови

Експлозија во зградата на ОН во Нигерија


Денеска во зградата на Обединетите нации во главниот град на Нигерија Абуџа, дошло до експлозија, која според изјавата на претставник на Светската организација, била предизвикана од бомба. Други детали не се соопштени. Очевидци јавија дека виделе амбулантни возила кои носеле жртви.
XS
SM
MD
LG