Достапни линкови

Анти израелски марш во Иран на Денот - Кудс


Iran -- President Mahmud Ahmadinejad (R) participates in the Jerusalem Day demonstration in Tehran, 26Aug2011
Илјадници луѓе маршираат во Техеран одбележувајќи го денот – Кудс, означен од режимот како солидарност со палестинците.
Демонстрантите како и редовно носат натписи „Смрт на Израел“ и Смрт на Америка“.
Претседателот Ахмадинеџат ќе одржи говор во техеранскиот универзитет.
XS
SM
MD
LG