Достапни линкови

Над 40 земји ја признаа легитимноста на Либискиот Преоден Совет


Триполи, 25 Август 2011
Досега над 40 земји во светот го признаа Преодниот Национален Совет на Либија,
Претставници на либиската опозиција од Националниот Преоден Совет објавија дека ќе почнат веднаш да владеат од владата од либискиот главен град Триполи.
Во меѓувреме, постигнат е договор Советот за безбедност на Обединетите Нации да дозволи 1,5 милијарди долари за Либија за хуманитарни цели.
XS
SM
MD
LG