Достапни линкови

Големи поплави во северо - западен Пакистан


Afghan Refugees in Pakistan Hit by Flash floods last year Some Afgahn Children looking at the camera
Десетици лица го загубија животот во поплавите како последица на монсунските дождови во северо - западен Пакистан.
Во областите Кундиан и Кибер – Паштунква надојдените водни ја уништија уништија инфраструктурата и домовите на голем број жители. Во поплавите минатата година во Пакистан животот го загубија над 2 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG