Достапни линкови

Турскиот министер Давутоглу на Косово


Турскиот минситер за надворешни работо Ахмет Давутоглу ја почнува дводневата посета на Косово.За време на претстојот во Приштина Давутоглу треба да има средба со својот колега Енвер Хоџа.
XS
SM
MD
LG