Достапни линкови

Експлозија на бомба во хотел во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека при експлозија на бомба загинале најмалку 6 луѓе а над 15 се ранети. Бомбата била поставена во внатрешност на хотел кој се наоѓа во северозападниот дел на Пакистан.
XS
SM
MD
LG