Достапни линкови

Севернокорејскиот лидер по Русија, во посета на Кина


Севернокорејскиот лидер при посетата на Русија
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ил денеска ќе отпатува за Кина, откако ја заврши неколкудневната посета на Русија. Неговите разговори со рускиот претседател Дмитри Медведев завршија со соопштение дека Северна Кореја е подготвена да ги прекине нуклеарните тестови и да продолжи со шестпартитените преговори за нуклеарната програма. САД и Јужна Кореја сметаа дека нема ништо ново во овој предлог.
XS
SM
MD
LG