Достапни линкови

ММФ ја одложи мисијата во Украина


Меѓународниот Монетарен Фонд ја одложи планираната мисија во Украина и го повика Киев да ги забрза економските реформи. Претставникот на ММФ, Дејвид Липтон соопшти дека мисијата за проверка на тоа како се трошат парите од кредитот од 15 милијарди долари, ќе биде во Октомври. Позитивен извештај е клучен за Украина да ја добие третата транша од кредитот.
XS
SM
MD
LG