Достапни линкови

Шестмина загинати во воздушни напади на израелската армија


Медиумите јавуваат дека шестмина палестинци загинале во воздушни напади на изралексата армија во изминативе 24 часа а дваесетмина се повредени. Двајца загинале во последната офанзива на израелските сили, кога било нападнато засолниште на исламистичка терористичка организација. Израелската војска соопшти дека биле нападнати и магацин за оружје во појасот Газа како и тунели за шверц кој се наоѓале во близина на границата со Египет.
XS
SM
MD
LG