Достапни линкови

Времето денеска сончево и многу топло


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло. Температурите ќе се движат во интервалот од 31 до 40 степени целзиусови. Во Скопје и околината слично време со температура до 39 степени целзиусови. За време на топлотен бран докторите препорачуваат лесна храна, повеќе течности и да не се излегува непотребно на сонце.
XS
SM
MD
LG