Достапни линкови

Франција и Британија бараат одмрзнување на либиските средства


Либиските бунтовници слават пред разрушената резиденција на Моамер Гадафи
Франција и Британија со своите сојузници во Обединетите Нации подготвува предлог резолуција за одмрзување на либиските средства кои беа воведени Советот за безбедност, јавува новинската агенција Франс прес.Француското министерството за надворешни работи соопшти дека на либиските бунтовници им се потребни парите во обидот да формираат влада по соборувањето на Моамер Гадафи.
XS
SM
MD
LG