Достапни линкови

Напади во Авганистан, 14 милитанти загинале


Најмалку 14 милитанти загинаа денеска при заеднички напади на авганистанските безбедносни сили и Исаф трупите, соопштија авганистанските власти. НАТО соопшти дека загинал еден член на Исаф мисија при напад во јужниот дел на Авгнаистан. Во соопштението не се наведени повеќе детали.
XS
SM
MD
LG