Достапни линкови

Косор пристигна во Приштина


Јадранка Косор
Хрватската премиерка Јадранка Косор е во еднодневна посета на Косово на разговори со премиерот Хашим Тачи и со командантот на КФОР Ерхард Билер, како и на средба со хрватските војници кои се дел од меѓународните сили на Косово. Предвидено е и потпишување на неколку протоколи и договори меѓу Хрватска и Косово.
XS
SM
MD
LG