Достапни линкови

Доминик Строс Кан ослободен од обвинувањата


Судот во Њу Јорк официјално го отфрли случајот против поранешниот шеф на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Стрoс Кан за сексуален напад. Претходно денеска обвинителите во судскиот процес против побараа од судијата да го отфрли случајот поради подигнувањето на прашањето за кредибилитетот на обвинувањата од жртвата која е имигрант од Гвинеа.Тие изјавија дека неконзистетноста на Нафисатоу Диало во нејзиното сведочење ќе им ги загрози шансите за го водат случајот до крај.
XS
SM
MD
LG