Достапни линкови

Косор утре во посета на Косово


Хрватската премиерка Јадранка Косор утре ќе пристигне во Косово на еднодневна посета која според најавите од нејзиниот кабинет ќе има за цел јакнење на економската соработка. Косор ќе се сретне со државниот врв на Косово, и со командантот на КФОР. Предвидено е на средбите двајцата премиери да потпишат два билатерални договора и протокол за соработка за процесот на евроинтеграција.
XS
SM
MD
LG