Достапни линкови

Киднапирани германски планинари во Авганистан


Германските и авганистанските власти денеска соопштија дека двајца германски планинари се водат како изчезнати во Авганистан, и се стравува дека се киднапирани. Двајцата мажи изчезнале пред два дена , додека планинареле на Саланг Пас, во близина на главниот град Кабул. Талибанците не се активни во таа област. Локалните власти препоставуваат дека Германците се киднапирани од етнички Паштун номади.
XS
SM
MD
LG