Достапни линкови

Во Белград средба меѓу Тадиќ и Меркел


Германската канцеларка Ангела Меркел денеска во Белград, ја започна средбата со Претседателот Борис Тадиќ од кого бара решавање на проблемите со Косово.
Според Меркел, Србија мора да го реши спорот со Косово за да ги подобри односите со ЕУ.
Меркел изјави дека на српските лидери ќе им порача да го следат патот на Хрватска, која направила големи чекори во развој на социјалните права и економијата.
XS
SM
MD
LG